spacer

YARATICI YÖNETMENİN İNTAARI

Ocak 6th, 2011 by Cihan İŞBAŞI

Düşünerek kazanmak ne kadar yorucu, odun kessem! hangi birini keseyim çok var. Çocuk baksam! çocuklara bakacak yüzüm yok. Futbol! zaten alınıp satılıyorum koşmaya değmez. Bir baltaya sap? Bi sürü sapın baltasıyım, zor.
Tetikçi olsam! ben öldüremem yaralarım.
Düşüneyim oldu olacak. Ve keyfime bakayım. Keyfim bana bakınca gözlerimi kaçırayım. Gözlerimi kaçırıp güzelliğinden fidye isteyeyim. Polisi ararsan Çirkinliğinle kalırsın diyeyim.

Düşünerek para kazanmak ne kadar yorucu… Boyacı olsam duramam göz boyarım! Sıvacı olsam, sıvarım ana avrat bak bu güzel ama dokunulmazlık sıvanılmazlığı da kapsıyorsa yandım. Tüccar mı olsam? Din alıp din satsam mesela ama bana ucuz gelmez, annem söz verdirdi hem müslüman hem solcu ol oğlum n olur dedi. Diyorum ki; Atıcı olayım, arkamda mavi ışıklar karanlık sokaklarda ter atayım. Ter çok ucuz acından ölürüm. Polis olsam, kemer çok kalabalık taşıyamam. Asker olsam; bu zamanda pek heyecanlı kaldıramam. Ben doktor olayım en iyisi, yaşayacak mıyım diyene evet ama onursuzca deyip kahkahayı basayım. Tımarhane bir doktor görsün.
Off düşünerek para kazanmak çok yorucu… Al sat yapsam çok dostum yok, o iş için sağlam stok lazım. Olanları satsam kurtarmaz, masum çocuklar. Celep olsam canlı hayvan falan… Ama dayanamam bir gece fısıldarım ahıra; Kesecekler oğlum alayınızı. Alayınız satırlara gelecek, kiminiz birkaç satır şiir, kiminiz satır satır haber olacak. Kesecekler satır aralarında sizi. Analarınızın ağlayan resimleriyle silecekler satırlarındaki kanları.
Bak yapamıyorum dağıtıyorum işte…

Off dü-şü-ne-rek para kazanmak ne kadar yorucu.
Öğretmen olayım mesela üniversitede, kadroleşme furyasına leş kontenjanından dalayım. Yaz tatili var ama Oku tatili yok orda. Okuma da uydursan da olur…
Şoför olayım! Hep bizi sürdüler bi de ben süreyim. Motorları maviliklere.

Düşünerek kazanmak ne kadar yorucu… Fotoğrafçı olayım; an öldüreyim 9×16 dikdörtgenlere gömeyim. An da beni öldürsün. Haliç açıklarına vurayım. İstanbul uyansın bir sabah, baksın karadan halatlarla çekilen bedenime. Karadan halatlarla çekilsin bedenim, beyazlara şarkılı dualarla itilsin. Ben en iyisi öleyim. Düşünerek yara kazanmak çok…..

Yorum Yap